Da, prijavni rok za zimski semester novega študijskega leta se odpre že spomladi. Pogoj za udeležbo pa je uspešno opravljen 1. letnik na dodiplomskem študiju.
Da, izredni študentje imajo enake pravice do Erasmus izmenjave kot redno vpisani študentje.
Študenti, ki so istočasno tudi zaposleni, se lahko prijavijo na razpis le v primeru, če jim delodajalec v obdobju študijske izmenjave ne bo kril stroškov na podlagi izdanega potnega naloga.
Seveda, na voljo imate do skupaj 12 mesecev na vsaki stopnji študija, pri čemer se lahko študija in/ali praktičnega usposabljanja udeležite tudi večkrat. Študenti enovitega študijskega programa imajo možnost v času študija pridobiti finančno dotacijo za skupaj 24 mesecev izmenjave.
Študent je upravičen do osnovne Erasmus+ finančne dotacije, pod določenimi pogoji pa lahko zaprosi še za:
– dodatna sredstva iz naslova Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada RS Ad futura;
– dodatna finančna sredstva programa Erasmus+ za študente iz okolij z manj možnostmi;
– dodatna sredstva za mobilnosti za udeležence s posebnimi potrebami.
Študent s posebnimi potrebami, ki odhaja na Erasmus+ mobilnost, lahko zaprosi za dodatna sredstva zaradi dodatnih stroškov, ki jih bo imel v času mobilnosti zaradi posebnih potreb. Vse dodatne stroške je treba konkretno opredeliti, obrazložiti in predložiti ustrezno dokumentacijo. Temeljijo na realnih stroških, ki morajo biti dokazljivi z računi.
Learning Agreement ali študijski sporazum je dokument, v katerega vpišete predmete, ki jih boste opravljali v tujini (tabela A), in predmete, ki se vam bodo po vrnitvi priznali na matični fakulteti (tabela B). Potrjen mora biti s strani vas, domačega Erasmus+ koordinatorja in tujega Erasmus+ koordinatorja.
Študent mora na spletni strani partnerske univerze preveriti, katere obveznosti lahko opravi v izbranem semestru, v katerem jeziku so predavanja za izbrane predmete na partnerski instituciji in sestavi ustrezen študijski sporazum, ki je sestavni del tega razpisa.
Študent študijski sporazum izpolni in predloži v podpis Erasmus fakultetnemu koordinatorju pravočasno, da je lahko poslan partnerski univerzi do roka, ki ga le-ta določa. Matična fakulteta študenta (UM) lahko za pripravo študijskega sporazuma določi dodaten rok.
Da, v kolikor se s spremembami strinja Erasmus+ koordinator na matični in koordinator na tuji fakulteti.
Študentu se po vrnitvi na matični fakulteti UM priznajo v tujini uspešno opravljene študijske obveznosti, ki so bile pred odhodom v tujino dogovorjene in potrjene s strani matične fakultete UM in gostujoče institucije v študijskem sporazumu (Learning Agreement). Minimalni pogoj programa Erasmus+ je, da morajo biti vse obveznosti, opravljene v času Erasmus+ študija v tujini, po vrnitvi priznane vsaj z vpisom v Dodatek k diplomi.
Študent pri partnerski instituciji sam preveri kakšne možnosti namestitve, pogoje glede zavarovanja, viz in dovoljenj za bivanje.